Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2017 22:32

Eπιμορφωτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2017, στην αίθουσα του Δημοτικού Θεάτρου του Κιάτου, στις 11:30,  με θέμα "Η αξιολόγηση της επίδοσης του μαθητή ως σχολική πρακτική και η αξιολόγηση των γραπτών δοκιμίων στην Εκθεση".

Εισηγητές:

• Ο κ. Γεώργιος Σπανός, ομότιμος καθηγητής της Φιλοσοφικής του Πανεπιστημίου Αθηνών, με θέμα: “Θεωρία και πράξη της διδασκαλίας, της παραγωγής γραπτού λόγου: η αξιολόγηση των γραπτών δοκιμίων στην Εκθεση”

• Η κ. Χρύσα Σπυροπούλου, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων Ν. Κορινθίας, με θέμα: “ Η αξιολόγηση της επίδοσης του μαθητού ως σχολική πρακτική”

Δευτέρα, 06 Φεβρουαρίου 2017 08:28

Επιμορφωτική συνάντηση την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου, στην αίθουσα του Δημοτικού Θεάτρου του Κιάτου, στις 11:30, με θέμα: “Η πρόσληψη του κειμένου και η αναγνωστική ανταπόκριση των μαθητών”

Εισηγητές:

• Ο κ. Λευτέρης Βεκρής, Δρ Φιλόλογος, Σύμβουλος Α’- Ι.Ε.Π., με θέμα: « Πώς να υποστηρίξω τους μαθητές στην κατανόηση των κειμένων»
  • Η κ. Χρύσα Σπυροπούλου, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων Ν. Κορινθίας, με θέμα: « Η αναγνωστική ανταπόκριση των μαθητών σε λογοτεχνικά κείμενα»( άσκηση σε ένα διήγημα του Γκυ ντε Μωπασσάν)
Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2017 09:06

Επισυνάπτεται το υλικό από την εισήγηση του κ. Αθανασίου Στράντζαλου, PhD & MEd Συμβούλου B' Mαθηματικών - Ι.Ε.Π, στην ημερίδα που πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία των Σχολικών Συμβούλων του Γραφείου της Κορινθίας, στο 4ο Λύκειο Κορίνθου, το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016, με θέμα  Αξιολόγηση και Εκπαιδευτική Πράξη.

Εισήγηση ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΟΣ.ppsx (Παρουσίαση Powerpoint)